Jak dbać o cerę, by była zdrowa i piękna?

Skóra twarzy jest szczególnie wrażliwa i narażona na podrażnienia. Z zaczerwienieniem, krostkami czy przesuszeniem walczy większość kobiet. Co zrobić, żeby przywrócić skórze równowagę i cieszyć się gładką, zdrową i piękną cerą? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja.

Pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry

Na wygląd cery ma wpływ wiele czynników. To nie tylko geny, ale także sposób odżywiania się (im bardziej zbilansowany, bogaty w witaminy tym lepiej) oraz pielęgnacja.
O skórę należy dbać codziennie, oczyszczając ją i nawilżając. Pielęgnacja musi być dopasowana do typu cery oraz jej potrzeb – inna dla skóry suchej, inna dla cery tłustej, jeszcze inna dla mieszanej. Obowiązkowo codziennie należy oczyszczać skórę z zanieczyszczeń, resztek makijażu i nadmiaru sebum. Po wyrównaniu pH tonikiem należy nałożyć odżywczy krem. Od czasu do czasu warto zastosować także mocno regenerującą maskę.

Jakie kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry twarzy?

Jeśli pielęgnacja ma szybko przynieść oczekiwane efekty w postaci gładkiej i jędrnej skóry bez niedoskonałości, należy sięgnąć po dobrej jakości kosmetyki do oczyszczania i nawilżania. Najlepszą opcją będą opracowane przez lekarzy dermatologów pielęgnujące i lecznicze zarazem dermokosmetyki, takie jak produkty firmy Bioderma.
Kosmetyki Bioderma występują w kilku wersjach, dla różnych typów cery. Nie tylko oczyszczają czy natłuszczają, ale przede wszystkim mają działanie regenerujące i zmniejszające stany zapalne. W efekcie znacznie poprawiają wygląd skóry w krótkim czasie.