Terapia naturalna z DMSO

dimetylosulfotlenek

DMSO czyli dimetylosulfotlenek to związek organiczny zawierający siarkę – substancja przez jednych uznawana za truciznę, przez innych rekomendowana jako skuteczny lek na wiele chorób.
Naukowcy prowadzący badania próbują wyjaśnić mechanizmy działania DMSO na poziomie komórkowym – bo to, że związek jest antyoksydantem udowodniono już wiele lat temu.

Cudowny odpad produkcyjny

Zainteresowanie dimetylosulfotlenkiem rozpoczęło przypadkowe odkrycie substancji jako produktu ubocznego powstającego w przemyśle papierniczym. Skład i działanie leku uzyskanego z miazgi drzewnej badali amerykanie Stanley W. Jacob i Robert J.Hersler – w 1964 r. opublikowali w biuletynie naukowym artykuł opisujący DMSO jako preparat leczniczy.
Doktor Jacob był pierwszym orędownikiem stosowania DMSO jako farmaceutyka. Od prawie pół wieku codziennie zażywa 30 ml roztworu DMSO – niedawno skończył 95 lat i cieszy się świetnym zdrowiem.

Przydatność DMSO w terapiach

Lekarze medycyny konwencjonalnej dopuszczają DMSO jedynie do leczenia śródmiąższowego zapalenia pęcherza, ale medycyna naturalna uznaje skuteczność preparatu do likwidowania uciążliwych skutków wielu chorób skórnych, autoimmunologicznych, pochodzenia bakteryjnego i innych przewlekłych schorzeń.
Skuteczne działanie DMSO odnotowuje się głównie przy:

  • łagodzeniu bólów reumatycznych,
  • leczeniu trudno gojących się ran oraz odleżyn,
  • terapiach dermatologicznych, np. w likwidacji objawów łuszczycy,
  • przeciwdziałaniu i leczeniu stanów zapalnych wywołanych bakteriami i wirusami.

Dostępność na polskim rynku

DMSO można w Polsce nabyć legalnie i bez recepty w sklepach z asortymentem z obszaru medycyny naturalnej lub w zielarskich.
Dawkowanie rozcieńczonego preparatu należy poprzedzić testem na tolerancję.