Dlaczego warto korzystać z masek antysmogowych dla dzieci?

Duże polskie miasta są w niechlubnej czołówce miast cierpiących z powodu smogu i zbyt wysokiego stężenia pyłów zawieszonych. Trudno mieć wątpliwości, co do tego jak wpływa to na nasze organizmy. Szczególnie narażone na szkodliwe działanie są dzieci i kobiety w ciąży. Sposobem ochrony są oczyszczacze powietrza oraz maski antysmogowe dla dzieci. Dlaczego warto z nich korzystać?

Bezpieczeństwo

Maski antysmogowe dla dzieci (https://dragonmask.pl/blog/maski-antysmogowe-dla-dzieci) izolują ich drogi oddechowe od czynników środowiskowych. Maski wyposażone są w wymienne filtry, które przechwytują zanieczyszczenia. Ich producenci twierdzą, że mają one nawet do 99% skuteczności. Specjaliści są jednak dość sceptycznie nastawieni. Ważne jest, by maska zatrzymywała jak najmniejsze cząstki pyłów. Pył PM 2,5 może przedostawać się do naczyń krwionośnych. Z tego powodu stanowi ogromne zagrożenie dla człowieka i może być przyczyną wielu chorób. Większe cząstki, czyli PM 5 i PM 10 zatrzymują się w płucach.

Łatwiejsze oddychanie

Noszenie masek nie należy do przyjemności. Paski na głowie muszą być przeprowadzone równo i dobrze napięte. Niezależnie jak będą one dostosowane, nie można o nich zapomnieć. Nie ma co ukrywać, noszenie maski antysmogowej jest niepraktyczne. Trzeba jednak pamiętać, że oddycha się w niej dużo łatwiej. Z racji tego, że izoluje zanieczyszczenia to nie utrudniają one wentylacji. To niezwykle ważne, bo funkcjonowanie w warunkach smogu jest wyjątkowo uciążliwe.