Apap Noc – co należy o nim wiedzieć?

Czasami ból jest tak intensywny, że uniemożliwia zasypianie i spokojny sen. Wówczas dobrze przyjąć środek przeciwbólowy, z domieszką substancji nasennej, aby ułatwić sobie zaśnięcie, a dodatkowo polepszyć jakość snu. To szczególnie istotne podczas męczących sytuacji chorobowych, w których odpowiedni wypoczynek ma znaczenie kluczowe. Każdy lek powinien być stosowany w pełni świadomie. Dlatego warto pogłębiać wiedzę, szczególnie na temat jednego z najpopularniejszych farmaceutyków.

Optymalnie dopracowany skład


Apap Noc podobnie jak inne produkty tej marki bazuje na substancji czynnej, którą jest paracetamol 500 mg. O jego wyjątkowości przesądza domieszka. W tym przypadku jest to chlorowodorek difenhydraminy 25 mg. Ma on właściwości uspokajające i usypiające. Przy czym zaznaczyć należy, w odpowiedzi na obawy przed środkami nasennymi sporej grupy osób, że nie uzależnia. Może być podawany już od 12 roku życia.

Czy lek jest dostępny bez recepty?


Tak, da się go nabyć zupełnie samodzielnie. Opakowania różnej wielkości, blistry od 6 do 24 oraz 50 tabletek w butelce dostępne są w asortymencie najlepszych internetowych aptek. Dobrze jeszcze przed zakupem zapoznać się z informacjami na temat lekarstwa. Warto przeczytać ulotkę, szczególnie fragmenty, które dotyczą przeciwskazań i środków ostrożności. Warto pamiętać, że optymalna dawka to 1-2 tabletki pół godziny przed snem. Lek może być przechowywany w warunkach domowych bez względu na porę roku, gdyż znosi temperaturę nawet do 30 stopni. Należy zadbać jedynie o to, aby był odpowiednio ukryty przed dziećmi.

Kiedy stosować środek farmaceutyczny?


Preparat dedykowany jest osobom, którym różnego rodzaju nerwobóle i bóle, w tym mięśni, kości, stawów, menstruacyjne czy związane z infekcjami utrudniają swobodne zaśnięcie. Jeśli bowiem chodzi o Apap Noc działanie leku przebiega dwutorowo. Uśmierza ból, a jednocześnie wywołuje poczucie senności. Tabletka następnie podtrzymuje zdrowy sen. Zapobiega przed nocnymi nawrotami bólu i wybudzaniem. Przy okazji należy podkreślić, że po zażyciu lekarstwa nie można prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.