Bezpieczne dla organizmu tabletki na przeczyszczenie

Regularność wypróżnień jest ważna, żeby można było zachować organizm w dobrym zdrowiu i kondycji. Zaparcia niejednokrotnie są przyczyną nieprawidłowej diety, zbyt małej ilości spożywanej wody, siedzącym trybem życia czy niektórymi chorobami. Można sobie z nimi poradzić między innymi, zmieniając swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Pomocny może być też lek na zaparcia oparty na ziołowym ekstrakcie.

Co często występuje w tabletkach na przeczyszczenie? 

 Choć środków farmakologicznych na zaparcia jest dużo w aptekach, klienci najczęściej pytając o skuteczny lek na zaparcia, mają na myśli tabletki a nie na przykład czopki czy syropy. Nie trudno się temu dziwić, taka tabletka już po pierwszej dawce może przynieść ukojenie, bez zbędnego bólu w różnych partiach ciała. Najczęściej w tabletkach można zauważyć sprawdzony skład, jest tam na przykład:

  • liść senesu,
  • sproszkowany sok z liści aloesu,
  • kora kruszyny,
  • kompleks błonnika roślinnego (różnego rodzaju otręby).

Co innego można wziąć na zaparcia?

 Oczekując szybkich efektów, warto kupić w aptece sprawdzony lek. Tabletki na przeczyszczenie nie mogą działać drastycznie, powodując biegunki, bóle brzucha. Lepiej wybierać te preparaty, które zniwelują problem zaparć, poprawią perystaltykę jelit, przywrócą ich naturalną florę bakteryjną. Takie tabletki niejednokrotnie działają wielokierunkowe, sprawiają, że kał staje się bardziej miękki, a jelita bardziej aktywne, dzięki temu łatwiej się wypróżnić. Nierzadko po inne środki sięgnie dorosły, inne poda się dziecku zmagającemu się z problemem niezbyt częstych wypróżnień.