Co to jest helicobacter pyroli?

Helicobacter pyroli to bakteria, która nie bez powodu jest nazywana bakterią wędrującą. Dostaje się do organizmu poprzez pocałunek z osoba chorą, poprzez używanie tych samych naczyń lub picie wody nieoczyszczonej i nieprzegotowanej. Bakteria ta bardzo szybko przemieszcza się poprzez jamę ustną, przełyk, żołądek i dwunastnicę i osiada w śluzówce żołądka.

Jak wykryć obecność Helicobactera pyroli w organizmie?

Przy podejrzeniu choroby jedynym i właściwym krokiem jest wykonanie testu. Test na Helicobacter można wykonać w warunkach domowych, wystarczy kupić test w aptece. Dostępny jest test na Helicobacter z krwi i z kału, antygenowy. Zawiera on zestaw akcesoriów, które niezbędne są do wykrycia obecności tej bakterii, w sposób całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Można również przeprowadzić test oddechowy, który wskaże ilość mocznika w wydychanym powietrzu. Taki test wykonuje się w warunkach laboratoryjnych. https://www.aptekagalen.pl/helicobacter-test-domowy-test-do-wykrywania-zakazenia-bakteria-helicobacter-pylori-1szt

Jakie są objawy zakażenia bakterią Helicobacter pyroli?

Pierwszymi objawami są mdłości, wymioty, bóle brzucha, zgaga, biegunka, uczucie pełnego żołądka, odbijanie się częste i niekontrolowane.

Jak leczyć Helicobacter pyroli?

Leczenie tej bakterii polega na podawaniu dwóch leków równocześnie, które mają właściwości przeciwbakteryjne. Są to antybiotyki, takie jak amoksycylina i klarytromycyna. Oprócz tego podaje się leki z grupy chemioterapeutyków. Podaje się także leki zawierające pantoprazol lub omeprazol. Długość leczenia to około tydzień czasu, potem lekarz może zalecić kontynuację.