Co warto wiedzieć o leku espumisan?

espumisan dla niemowląt

Espumisan 100 jest to sprawdzony lek przeznaczony do stosowania w przypadku leczenia objawowych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, które są związanie z nadmiernymi wzdęciami. Godny uwagi jest również fakt, że lek może być bez żadnego problemu podawany także po określonych zabiegach chirurgicznych.

Espumisan dla niemowląt – charakterystyka

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że substancją czynną omawianego leku jest symetykon. Jest on bowiem odpowiedzialny za ograniczenie pęcherzyków, które znajdują się w jelitach. W ten prosty sposób znacznie ułatwia ich uwalnianie. Godny uwagi jest fakt, że zmniejszone w ten sposób gazy są nie tylko i wyłącznie wchłaniane przez ściany jelita, ale również usuwane z przewodu pokarmowego. Warto wiedzieć, że espumisan taki jak ten wpływa także na ograniczenie uczucia ciężkości czy napięcia brzucha. Przynosi dzięki temu spodziewaną ulgę.

espumisan dla niemowląt

Espumisan dawkowanie

W przypadku niemowląt rekomendowane jest przyjmowanie od 5 do 10 kropel do butelki z mlekiem. Rodzic może także zdecydować się na podanie małej łyżeczki przed każdym karmieniem. Dzieci od 1 do 6 roku życia powinny stosować 10 kropli od 3 do nawet 5 razy dziennie. Dzieciom do 14 roku życia należy podawać od 10 do 20 kropli 3-5 razy dziennie. Z kolei dzieci powyżej 14 roku życia oraz dorośli mogą bez żadnego problemu przyjmować 20 kropli od 3 do 5 razy dziennie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest rekomendowane przyjmowanie omawianego preparatu w przypadku uczulenia na którykolwiek jego składnik.