Co warto wiedzieć o podkładach poporodowych?

Wkładki poporodowe to większe podpaski, z których korzystają kobiety w połogu. Są one tworzone z bawełny, nie posiadają foliowej warstwy ochronnej i kleju. Dzięki temu cechują się chłonnością, przewiewnością i doskonałym dopasowaniem do anatomii kobiety. Stosowanie podkładów tego typu wiąże się z wydzielaniem się tzw. odchodów połogowych. W pierwszych tygodniach po porodzie trzeba pamiętać o szczególnej higienie. Jak wybrać wkłady poporodowe? O czym warto pamiętać? Czym odznaczają się podkłady poporodowe?

Podpaski poporodowe

Podkłady ginekologiczne są wskazane po porodzie. Z dróg rodnych w tym czasie wydostają się odchody połogowe. Są one krwiste i obfite, przy czym może też dochodzić do skrzepów krwi. Najlepszą pomocą dla kobiety są podkłady poporodowe, które dają komfort. Po pierwszych dniach, wydzielina staje się różowa, potem brunatna i na końcu żółta. Wydzielina ustaje po ok. 5-6 tygodniach od porodu. Oczyszczanie się macicy jest całkowicie naturalnym procesem. W tym czasie trzeba często zmieniać podkłady poporodowe, aby nie dopuścić od wystąpienia infekcji.

Higiena po porodzie

Po porodzie naturalnym i po cesarskim cięciu, trzeba pamiętać o odpowiedniej higienie. Po każdej wizycie w toalecie warto podmywać okolice intymne oraz często zmieniać wkłady poporodowe. Nie bez znaczenia jest wietrzenie krocza. Warto leżeć na podkładzie bez bielizny, aby miejsca intymne były dokładnie „wywietrzone”. Pomocne jest stosowanie szarego mydła. Do osuszania okolic intymnych przyda nam się papierowy ręcznik. W tym czasie warto sięgnąć po kąpiele po prysznicem, a nie w wannie. Nie używajmy gąbek, gdyż są one siedliskiem bakterii. Przed pierwszy dobry po porodzie, używajmy bawełnianych podkładów zamiast podpasek. Przez cały okres połogu raczej zapomnijmy o tamponach.

Podkłady poporodowe bez problemu zakupimy w internetowej aptece takiej jak https://www.nowafarmacja.pl/podklady-poporodowe. Można liczyć na dobrą jakość i atrakcyjne ceny. Kobieta musi się odpowiednio przygotować do porodu, a specjalne wkłady są niezastąpione. Bawełniane podpaski poporodowe doskonale chłoną odchody połogowe.