Czym cechuje się spektrometr?

spektrometr

Jednym z najważniejszych urządzeń w każdym laboratorium jest spektrometr. To specjalistyczne urządzenie, jakie pozwala analizować widma składu pierwiastkowego substancji. Każdy laborant doskonale wie, jak korzystać z urządzenia i na jakie sprzęty postawić w laboratorium. Usprawnienie pracy i uzyskanie konkretnych rezultatów jest tutaj na wagę złota. Jak zbudowany jest spektrometr? Gdzie kupić urządzenie tego typu? O czym pamiętać podczas doboru?

Zakup spektrometru

Producenci oferują tak wiele ciekawych rozwiązań dla laboratoriów, że wybór nie jest łatwy. Na szczęście nowoczesne spektrometry znajdziemy w wielu internetowych sklepach, gdzie skorzystamy też z doradztwa profesjonalisty. Sprzedawca wskaże nam, jakie urządzenia są najwydajniejsze i jakie spełnią nasze oczekiwania. Zakupu dokonamy bez wychodzenia z domu, oszczędzając zarówno koszty, jak i cenny czas. To spore ułatwienie dla każdego użytkownika. 

Jak działa spektrometr?

spektrometr

Warto wiedzieć, że spektrometr z DanLab.pl składa się z elektromagnesu, komory próżniowej, detektora oraz układów regulacji i rejestracji widma. Światło wchodzi do rury kolimatora za pomocą szczeliny, która jest położona w ognisku soczewki. W rezultacie rozbieżna wiązka ma na celu zamienić się w wiązkę o równoległych promieniach. Następnie przedostaje się ona do lunety, gdzie obiektyw w ognisku wytwarza obraz szczeliny. 

Obraz powstały jest oglądany przez użytkownika za pomocą okularu. W ognisku obiektywu mamy do czynienia ze wskaźnikiem, który daje nam możliwość nastawienia lunety na wybraną linię widmową. Dokładna i szybka analiza materiału jest związana z wykorzystaniem detektora o dużej powierzchni roboczej.