Czym jest spirulina hawajska?

Spirulina hawajska z całą pewnością nie jest obca osobom, które interesują się zdrowym odżywianiem i ciekawią się nowinkami z tym związanymi. Choć naukowcy w dalszym ciągu próbują poznać wszystkie jej prozdrowotne działania, już teraz wiadomo, że jest naturalnym i bogatym źródłem witamin i minerałów, które doskonale przyswajane są przez człowieka.

Jakie są największe plusy spiruliny?

suplement spirulina hawajskaPrzede wszystkim warto wspomnieć o tym, że spirulina posiada aminokwasy, które nie są produkowane w ogóle przez organizm człowieka, a więc mogą być do niego dostarczone tylko dzięki odpowiedniemu pożywieniu.

Ponadto spirulina hawajska zawiera w sobie kwas gamma-linolenowy, który pozytywnie wpływa na nadmiar cholesterolu oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca.

Spirulina bardzo korzystnie wpływa także na wagę i układ trawienny oraz pokarmowy. Często polecana jest podczas stosowania diet, ponieważ wyrównuje ona ewentualne braki w witaminach bądź minerałach. Udowodniono także, że regularne jej spożywanie może działać przeciwrakowo, a także hamować rozrost istniejących już w organizmie komórek rakowych.
Spirulina pozytywnie wpływa także na stan włosów, skóry oraz paznokci. Przede wszystkim wzmacnia je, wygładza i sprawia, że wyglądają na silniejsze oraz zdrowsze.

W jakiej postaci może być spożywana spirulina hawajska?

Bardzo często spirulina sprzedawana jest już w postaci gotowych tabletek, które należy połknąć po prostu podczas posiłku. Oczywiście nie jest to jedyna forma, w której można ją nabyć. Spirulina może być sprzedawana także w postaci proszku bądź miękkich, dużych tabletek, które można rozkruszać. Dzięki temu może być ona dodawana także do posiłków. Najczęściej dodawana jest właśnie do koktajli oraz shake białkowych. Takie połączenie zapewnić ma zdrowie oraz energię na cały dzień.