Dlaczego warto systematycznie stosować odżywkę białkową?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że białko w proszku jest przeznaczone przede wszystkim dla sportowców, a także wszystkich osób, które są aktywne fizycznie. Obecnie wybór wspomnianego produktu na rynku jest zdecydowanie większy niż mogłoby się wydawać.

Jakie jest zastosowanie odżywki białkowej?

Należy mieć świadomość, że praktycznie każda osoba bez względu na stopień aktywności fizycznej powinna spożywać właściwą ilość białka. Godny uwagi jest fakt, że osobom z minimalnym poziomem aktywności fizycznej w zupełności wystarczy od 1 do 1,5 g białka na 1 kg masy ciała. Z kolei w przypadku sportowców zapotrzebowanie wzrośnie do 2 g na 1 kg masy ciała. Tutaj można znaleźć bardziej szczegółowe informacje na ten temat.

Kiedy rekomendowane jest przyjmowanie odżywek białkowych?

Osoby, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej muszą nie tylko i wyłącznie dobrać właściwe suplementy, ale również pilnować ich odpowiedniego spożywania. Zalecane jest dostarczenie omawianego białka z pożywienia. W przypadku, gdy nie ma możliwości spożycia pełnowartościowego posiłki, należy korzystać z odżywek białkowych. Do zdecydowanie najbardziej popularnych odżywek białkowych trzeba zaliczyć kazeinę i białko serwatkowe (charakteryzuje się ono stosunkowo szybką absorpcją).