Do czego służy myjka ultradźwiękowa?

myjka ultradźwiękowa

W dzisiejszych czasach ultradźwięki są wykorzystywane na wiele sposobów. Są stosowane w medycynie, a ponadto zdadzą egzamin przy czyszczeniu trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Wyjaśniamy, czym jest myjka ultradźwiękowa i na jakiej zasadzie działa.

Myjka ultradźwiękowa – najważniejsze informacje

Myjka ultradźwiękowa (zobacz: https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/myjki-ultradzwiekowe/) to nowoczesny sprzęt umożliwiający dokładne czyszczenie trudno dostępnych elementów. Przeważnie są to powierzchnie, których nie da się wyczyścić tradycyjnymi sposobami. Można tu wymienić takie elementy jak: sprzęt laboratoryjny, biżuteria, soczewki, głowice, przewody elektryczne i inne wrażliwe produkty. Myjki ultradźwiękowe są niezwykle skuteczne i całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Można je wykorzystywać do czyszczenia elementów zbudowanych z bardzo delikatnych materiałów. Stosowane z odpowiednim preparatem dają możliwość eliminowania niechcianych mikroorganizmów.

Zasady działanie myjek ultradźwiękowych

Czyszczenie przy użyciu opisywanego rodzaju myjek jest możliwe dzięki wykorzystaniu energii tworzonej przez fale ultradźwiękowe. To ona odpowiada za powstawanie pęcherzyków kawitacyjnych. Zmieniające się ciśnienie prowadzi do pojawiania się bąbli próżniowych. Rozpad tych ostatnich skutkuje działaniem przypominającym szczotkowanie. Dzięki temu drobne i wrażliwe elementy mogą być czyszczone bez wykonywania czynności mechanicznych. Częstotliwość oraz moc działania myjek ultradźwiękowych mogą być regulowane i dostosowane do rodzaju mytej powierzchni. Ponadto można je używać z odpowiednio dobranymi preparatami chemicznymi.