Dostępne jak nigdy wcześniej. Maski do biegania w aptece

Smog to zjawisko, które z roku na rok jest coraz większym problemem w dużych aglomeracjach. Mniejsze miasta usytuowane blisko dużych często niestety też muszą borykać się z silnym zanieczyszczeniem powietrza. Często to, że został przekroczony bezpieczny poziom niebezpiecznych pyłów zawieszonych w powietrzu nie przemawia w ogóle do ludzi, którzy bagatelizują sprawę. Niestety konsekwencje są mocno związane ze zdrowiem człowieka, które w końcu nie wytrzyma obciążeń napływających z zewnątrz.

Wpływ smogu na zdrowie

Pyły zawieszone w powietrzu zawierają metale ciężkie i inne substancje toksyczne dla organizmu. Szczególnie kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze powinny zachować ostrożność i pozostać w najbardziej niebezpiecznych okresie w domu. Sytuację, w której konieczne będzie wyjście na zewnątrz może uratować fakt posiadania specjalistycznej maseczki, która pozwoli chociaż na częściową ochronę przed szarym powietrzem.

Aktywny tryb życia

Wydaje się, że bieganie, podczas gdy smog gęsto unosi się wokół sportowca jest zupełnie bez sensu. Bieg to zdrowie, smog – wręcz przeciwnie. Czy więc warto biegać? Zdecydowanie tak. Antysmogowa maska do biegania będzie jedynym słusznym rozwiązaniem, bo być może siedzenie w domu – nawet przy zamkniętych oknach – nie jest mimo wszystko najzdrowsze. W końcu społeczeństwo rozwija się po to, żeby stawiać czoła przeciwnościom, a nie się przed nimi chować.