Dygestorium laboratoryjne i szkolne

Dygestorium laboratoryjne to komora wentylacyjna, której zadaniem będzie umożliwianie wykonania analitycznych oraz badawczych prac z jednoczesna ochroną pracowników przed szkodliwymi oddziaływaniem substancji, które biorą udział w chemicznych procesach.

Dygestoria są specjalistycznymi urządzeniami laboratoryjnymi, które wykonuje się z wysokiej jakości, dobrze sprawdzonych surowców, podczas których produkcji wykorzystuje się najnowocześniejsze rozwiązania, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas prac.

Część wentylacyjna tychże urządzeń przygotowywana jest z przezroczystych tworzyw, które chronią przed bardzo gwałtownymi chemicznymi reakcjami. 

Dygestorium chemiczne – charakterystyka techniczna 

Każde spośród dygestoriów jest urządzeniem laboratoryjnym, dostępnym w ofercie firmy Renggli, które w standardzie wyposażone będzie w: 

  • oświetlenie,
  • dwa gniazdka elektryczne,
  • wylewki wody i dwa zawory,
  • ceramiczny zlewik,
  • wyciąg chemiczny. 

Zalecana ilość powietrza, które odciągane będzie z manipulacyjnej komory, zależy od wielkości samego dygestorium. Dla dygestorium mającego szerokość 120 centymetrów, zalecane zapotrzebowanie wynosić będzie 530m3/h, zaś sprzęt mający szerokość 150 cm, potrzebuje już 730m3/h.

Każde spośród urządzeń można wyposażyć w boki ze szkła, system kontrolowania przepływania powietrza, jak i kratownicę. 

Dygestorium szkolne 

Dygestorium szkolne jest doskonałą pomocą naukową, za sprawą której uczniowie mogą w bezpieczny sposób zaobserwować przebieg różnych fizykochemicznych i chemicznych reakcji. W salach do nauki chemii, najlepiej sprawdzać się będą urządzenia mające przeszklone boki, dzięki czemu większe grupy uczniów będą mogły zaobserwować reakcje.

Wyciągi laboratoryjne można dobrać do potrzeb indywidualnych w danej placówce, nie tylko w zakresie jego wymiarów, ale również akcesoriów dodatkowych.