Jak działa Castagnus?

Castagnus jest popularnym produktem leczniczym, który zakupimy bez recepty. Ziołowy preparat jest stosowany przez dorosłe kobiety. Występuje w postaci tabletek, zazwyczaj w opakowaniu po 30 sztuk. Jaki skład posiada wyrób? Kiedy warto po niego sięgnąć?

Castagnus – skład

W składzie produktu znajduje się suchy wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Działanie składnika polega na stymulacji receptorów dopaminergicznych, co z kolei wiąże się z obniżeniem poziomu prolaktyny (wydzielanej przez przysadkę mózgową). Skuteczność jest związana z regularnością stosowania. Wysoka prolaktyna jest częstym problemem, z jakim borykają się kobiety cierpiące na PMS. Preparat ma za zadanie łagodzić zaburzenia cyklu menstruacyjnego pacjentki. 

Skład i substancje pomocnicze

Castagnus posiada w składzie rozpuszczalnik ekstrakcyjny. Substancjami pomocniczymi są tutaj:

  • skrobia ziemniaczana,
  • powidon,
  • magnezu stearynian,
  • laktoza jednowodna. 

Produkt jest zalecany do rozpoczęcia terapii w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Lek zmniejsza bolesność piersi, bóle głowy, obrzmienia ciała (okolice twarzy, stóp i rąk) i zaburzenia równowagi emocjonalnej. 

Zespół napięcia przedmiesiączkowego może znacząco zmniejszyć jakość życia kobiety. W tym przypadku z pomocą przychodzi Castagnus – lek warto skonsultować z farmaceutą lub lekarzem. Specjalista wskaże, jak stosować produkt i kiedy po niego sięgnąć. jedynie długotrwałe stosowanie i regularność dają pożądane efekty, co warto mieć na uwadze podczas zakupu.