Jak działają opatrunki degeneracyjne Dibucell?

Nowoczesne opatrunki biodegradowalne zdobywają w ostatnim czasie coraz większą popularność, ale pomimo tego w dalszym ciągu wielu pacjentów nie ma pojęcia jak one w rzeczywistości działają. Biodegradowalne opatrunki zawierają w swoim składzie substancje bioaktywne i nanosrebro.

Biodegradowalne opatrunki – co trzeba wiedzieć?

Biodegradowalne opatrunki Dibucell https://www.aptekagalen.pl/dibucell-active-aktywny-opatrunek-przyspieszajacy-gojenie-ran-10cm-x-10cm-6szt znacząco wspomagają gojenia ran przewlekłych, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Opatrunki przyśpieszają regenerację tkanek, dzięki temu że możliwa jest pełna wymiana gazowa. Sporym atutem opatrunków jest także to, że zwiększają one komfort gojenia. Wynika to oczywiście z tego, że nie odczuwa się bólu przy wymianie opatrunku. Biodegradowalne opatrunki w swoim składzie zawierają znaczą ilość wody, dzięki czemu nie przywierają do ran i co najważniejsze zapobiegają powstawaniu blizn.

Dlaczego warto?

Dzięki wprowadzeniu mieszanin naturalnych substancji bioaktywnych można znacząco ograniczyć ryzyko zakażenia ran. Opatrunki Dibucell hamują wzrost i rozwój bakterii. Biodegradowalne opatrunki Dibucell doskonale sprawdzą się w trudno gojących się ranach przewlekłych. Mowa tutaj między innymi o poparzeniach i ranach cukrzycowych. Dzięki zastosowaniu opatrunków biodegradowalnych można liczyć na aseptyczność. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą ograniczyć ryzyko pojawienia się zakażeń pooperacyjnych. Biomateriały nie tylko przyśpieszają gojenie, ale również przyśpieszają regenerację skóry. Opatrunki dodatkowo chronią także nowo powstałe tkanki.