Jak myć włosy?

maska do włosów

Choć mycie włosów jest absolutną podstawą jeśli chodzi o ich pielęgnację, a także higienę człowieka, wiele osób popełnia podczas tego procesu kardynalne błędy. Skutkują one pogorszeniem stanu pasm, a nawet mogą szkodzić skórze głowy, która jest dość wrażliwa.

Uwaga na gorącą wodę

Mycie skóry głowy i włosów gorącą wodą nie tylko jest nieprzyjemne i grozi poparzeniem, ale też fatalnie na nie wpływa. Może wzmagać przetłuszczanie się, a także silnie wysusza. Należy zatem myć głowę w ciepłej wodzie, zaś spłukiwanie najlepiej wykonać przy użyciu wody chłodnej – polewając nią przynajmniej włosy. Pozwoli to domknąć ich łuski, dzięki czemu będą gładsze, mniej podatne na uszkodzenia oraz będą błyszczeć.

Mycie tylko skóry głowy

kosmetyki do włosów
https://www.apteka-familia.pl/pielegnacja-wlosow.html

Ponieważ to skóra głowy się przetłuszcza, przede wszystkim ona wymaga użycia szamponu. Na włosy nie powinno się go nanosić. Spływająca piana wystarczy do tego, by je oczyścić. Jeśli przy tym pasma są wysuszone, warto w czasie mycia nałożyć na nie odżywkę. Jest to często stosowany trik przez osoby, którym pielęgnacja włosów mocno leży na sercu.

Jaki szampon?

Choć szampon pozostaje na głowie niedługi czas, ma duże znaczenie. Tego rodzaju kosmetyki do włosów dostępne w drogeriach często są naszpikowane chemią, która może podrażniać skalp oraz wysuszać włosy. Dobrym wyborem są szampony apteczne, a także wszelkie naturalne. Osoby mające włosy cienkie, delikatne i słabe mogą też sięgać po szampony dla dzieci.

Co po myciu?

Po każdym myciu warto nałożyć odżywkę. Jeśli zaś włosy są zniszczone, niezbędnym kosmetykiem jest maska do włosów, którą stosuje się z mniejszą częstotliwością.