Jak powinna odżywiać się przyszła mama

ciąża i Prenatal Duo

Kiedy kobieta dowiaduje się o tym, że jest w ciąży, zwykle od samego początku zaczyna trochę bardziej o siebie dbać. Absolutnie zarzuca spożywanie alkoholu, najczęściej również palenie papierosów, zdrowiej się odżywia. Wszystkie te trzy aspekty mają niebagatelne znaczenie na rozwój dziecka. Już od dawna wiadomo, że prawidłowy sposób odżywiania się ma wpływ na przykład na to, że dziecko rodzi się z wyższą wagą urodzeniową. Co zatem powinny jadać kobiety w ciąży?

Zdrowa dieta przyszłej mamy

ciąża i Prenatal DuoKobiety w ciąży nie powinny żałować pieniędzy na jedzenie dobrej jakości. W codziennych posiłkach powinno znajdować się jak najwięcej nieprzetworzonych produktów, które są bogate w witaminy oraz mikro i makroelementy. Dzięki utrzymaniu zdrowej diety kobiety będą również mniej tyły, bo przeciętnie każda pani powinna przybrać w ciąży nie więcej niż około 12 kg.

Jedz dla dwojga

W ciąży nie powinno jeść się za dwoje, a dla dwojga. To diametralna różnica, która pokazuje to, że nie tyle chodzi o zwiększenie ilości jedzenia, co o zwracanie uwagi na jego wartości odżywcze. W diecie przyszłej mamy nie powinno zatem brakować zdrowego mięsa, węglowodanów pochodzących ze zdrowych kasz, a także owoców i warzyw. Aby mieć pewność, że rozwijającemu się dziecku niczego nie brakuje, warto suplementować witaminy. W aptekach można znaleźć mnóstwo dobrych preparatów dla kobiet w ciąży. Bardzo często polecany jest na przykład Prenatal Duo dostępny np. tutaj: https://www.strywald24.pl/prenatal-duo-classic-30-tabletek-dha-60-kapsulek.html. Prenatal DUO warto zażywać już od 13 tygodnia ciąży, czyli od rozpoczęcia drugiego trymestru, aż do zakończenia karmienia piersią.