Jak skutecznie walczyć z bólem stawów

Bóle kostno-stawowe nie należą obecnie do rzadkości. Spowodowane są różnymi przyczynami, na przykład uprawianiem sportu lub ciężką pracą fizyczną. Najczęściej jednak pojawiają się one u osób starszych wraz z chorobą zwyrodnieniową stawów lub też reumatoidalnym zapaleniem stawów. Bóle te mogą być bardzo uciążliwe, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Sposoby na bóle stawów

Osoby, które kiedykolwiek cierpiały lub cierpią na takie bóle wiedzą, jak bardzo potrafią one utrudnić normalne funkcjonowanie. Dlatego też warto zasięgnąć porady lekarza, który w oparciu o wyniki badań, postawi diagnozę i ustali konkretną przyczynę bólu.

A oto 7 sposobów minimalizacji dolegliwości stawowych:

* Stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych

* Rehabilitacja

* Fizykoterapia

* Iniekcje preparatami zawierającymi kwas hialuronowy, np. synocrom forte. Najnowsze badania potwierdzają skuteczność tego leku i szybkie działanie. Dzięki dużej zawartości kwasu hialuronowego wystarczy jeden zastrzyk synocromu forte, aby znacznie złagodzić ból

* Suplementacja produktami pochodzenie roślinnego (np. glukozamina)

* Stosowanie ciepłych okładów lub też zimnych, gdy mamy do czynienia z opuchnięciem

* Odpowiednie odżywianie, a więc wprowadzenie do diety takich produktów, jak owoce, a zwłaszcza ananasy, warzywa, siemię lniane, wywary z pokrzyw, imbiru, kurkumy w połączeniu z miodem i cytryną czy ocet jabłkowy. Ważne jest też unikanie mąki oczyszczonej, glutenu i nabiału.