Jak wybrać i stosować preparat na kurzajki?

preparat na kurzajki

Kurzajki to nic innego jak zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego. Te nieestetyczne zgrubienia pojawiają się najczęściej w okolicy dłoni i stóp, choć mogą objąć również narządy płciowe i okolice ust. Kurzajki rozprzestrzeniają się wyjątkowo szybko i powodują ból oraz dyskomfort. W aptece można jednak dostać bez recepty odpowiedni preparat. Jednak jak go wybrać i jak stosować?

Dobry preparat na kurzajki – jaki to jest?

Preparat na kurzajki można obecnie dostać w praktycznie każdej aptece. Co więcej, do jego zakupu nie jest wymagana recepta. Nie oznacza to jednak, że każdy lek na kurzajki posiada ten sam skład i działa w ten sam sposób. Wielu specjalistów wskazuje na fakt, że dobry preparat na brodawki powinien w swoim składzie zawierać:

  • kwas mlekowy;
  • kwas salicylowy;
  • substancje pomocnicze.

Taka kombinacja składników zawarta w preparacie na kurzajki pozwoli szybko i skutecznie zredukować ich widoczność, a także skutecznie zwalczyć wirusa brodawczaka ludzkiego.

preparat na kurzajki

Jak poprawnie stosować lek na kurzajki?

Stosowanie leku na kurzajki nigdy nie powinno być „samodzielne”. Z uwagi na zawartość kwasu salicylowego i mlekowego w preparacie na brodawki, należy zachować wszelkie środki ostrożności podczas stosowania. Zazwyczaj warto na samym początku zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania leku. W razie wątpliwości, warto dodatkowo skusultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nieodpowiedzialne stosowanie preparatu na kurzajki może zmniejszyć efektywność leku, a jednocześnie wywołać skutki uboczne. Warto więc przestrzegać zaleceń, a walka z brodawkami będzie skuteczna i bezpieczna dla skóry.