Jak wybrać odpowiednie leki na alergię?

Różnego rodzaju uczulenia i alergie to coś, co potrafi być bardzo uciążliwe. Osoby cierpiące na te dolegliwości szukają ratunku zarówno u lekarzy, jak i bezpośrednio w aptece. Leki przeciwalergiczne można spotkać pod różną postacią. Jak znaleźć odpowiedni preparat na swoją dolegliwość? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru leku?

Leki na alergię o działaniu miejscowym


Alergie najczęściej kojarzą nam się z uczuleniem na pyłki. Jednak należy pamiętać, że wiele ludzi cierpi na uczulenia, pojawiające się po kontakcie z alergenem. W takim wypadku najlepszy będzie lek przeciwalergiczny w formie maści lub kremu.

Tego typu leki na uczulenie możemy dostać zarówno po otrzymaniu recepty od specjalisty, jak i po kontakcie z farmaceutą. Zazwyczaj takie preparaty łagodzi zaczerwienienie i powodują stopniowe wyciszanie uczulenia, jednak mają także działanie przeciwświądowe. Maść czy krem to nie najsilniejszy lek na alergię bez recepty, ale skutecznie potrafi niwelować objawy alergii pojawiające się na skórze.

Leki przeciwhistaminowe


Najskuteczniejszy lek na alergię to tabletki przeciwhistaminowe. Skutecznie blokują one objawy alergii. Tego typu środki to niestety nie leki na alergie bez recepty. To substancje, które powodują senność oraz zawroty głowy, przez co wypisywane są jedynie na wizycie u specjalisty. Przy jakich objawach stosuje się ten najsilniejszy lek na alergię? Oto kilka przykładów:

nieżyt nosa
zapalenie spojówek
wysypka


Jak znaleźć odpowiednie tabletki na alergię?


Aby znaleźć odpowiednie tabletki na alergię, najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Zazwyczaj wypisze on silniejsze środki niż tabletki na alergie bez recepty. Przeważnie będą to leki przeciwhistaminowe, które zablokują objawy alergii. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma możliwości wizyty u lekarza, warto udać się do apteki. Farmaceuta dobierze najlepsze leki przeciwalergiczne bez recepty.

Lek na alergię bez recepty to łatwy sposób na przetrwanie uciążliwych dolegliwości związanych z uczuleniem. Jeśli zawodzą, warto udać się do specjalisty, który wypisze silniejsze środki.