Jakie leki bez recepty warto stosować na ból zęba?

tabletka na ból zęba

Jakie leki bez recepty warto stosować na ból zęba? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób cierpiących z powodu bólu wywołanego między innymi przez różnego rodzaju stany zapalne. Nie ma w tym nic dziwnego- ból zęba potrafi być naprawdę silny i uporczywy. Dlatego też, wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej, jakie leki bez recepty najlepiej poradzą sobie z bólem zęba.

Ibuprom max

Lek ten działa na podstawie substancję znaną jako ibuprofen. W przeciwieństwie do zwykłego ibupromu ten ma silniejsze działanie. Maksymalne stężenie w krwi osiąga on już po godzinie od zażycia- natomiast właściwości przeciwbólowe tego leku uaktywniają się już po kilkunastu minutach od zażycia. Lek en oprócz właściwości przeciwbólowych wykazuje się również właściwościami przeciwzapalnymi, a więc może on wspomóc nasz organizm w zwalczeniu stanu zapalnego. Pamiętajmy jednak, że lek ten wpływa również na rozrzedzenie naszej krwi, a więc nie powinien on być brany przez osoby, które przyjmują leki na rozrzedzenie krwi.

tabletki na ból zęba

Panadol

Innym lekiem przeciwbólowym dostępnym bez recepty jest Panadol. Działa on wykorzystując substancję znaną jako paracetamol. W przeciwieństwie do ibuprofenu paracetamol wykazuje słabsze działanie przeciwzapalne, jednak z drugiej strony, nie rozrzedza on krwi, przez co może być on stosowany przez osoby biorące leki rozrzedzające krew. Lek ten wykazuje również działanie przeciwgorączkowe, co czasami występuje w parze z bólem zęba.