Jakie zalety mają maski antysmogowe?

Oryginalne maski Dragon w dzisiejszych czasach są jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie się przed szkodliwymi substancjami, które znajdują się w smogu. Niestety zwykłe maseczki materiałowe nie zapewniają dobrej ochrony i co najgorsze krótko działają. Profesjonalne maski antysmogowe marki Dragon wyposażone są w specjalne filtry, dzięki czemu można uzyskać ochronę na bardzo wysokim poziomie.

Dlaczego warto?

Profesjonalne maski Dragon nie tylko chronią nasze zdrowie, ale również znacząco poprawiają samopoczucie. Spowodowane jest to oczywiście tym, że wdychane powietrze pozbawione jest nieprzyjemnego zapachu. Specjaliści zalecają korzystanie z masek antysmogowych przez cały sezon jesienny i zimowy zwłaszcza, jak bardzo często przebywa się na zewnątrz.

Jak dobrać idealną maskę antysmogową?

Aby maska antysmogowa spełniała swoje zadania musi być oczywiście idealnie dopasowana do naszej twarzy. W chwili obecnej na półkach sklepowych dostępne są dwa różne modele masek Dragon. Pierwsze z nich do maski Casual, które przeznaczone są głównie do chodzenia na co dzień. Osoby, które często biegają lub uprawiają inny sport, powinny postawić na maski Sport, które wyposażone są w podwójne filtry. Każda maska Dragon posiada regulację, dzięki czemu można szybko dopasować ją do kształtu każdej twarzy. Dobrze dopasowane maski antysmogowe skuteczniej chronią drogi oddechowe przed dostępem zanieczyszczonego powietrza.