K2: zapomniana witamina, która zmieni Twoje życie

K2: zapomniana witamina, która zmieni Twoje życie

Powszechnie słyszy się o korzyściach płynących z witaminy K. Jest ona niezbędna do utrzymania zdrowych naczyń krwionośnych, kości, zębów i innych tkanek. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o witaminie K2 i jej korzyściach.

Co to jest witamina K2?

Witamina K jest niezbędna do utrzymania zdrowych naczyń krwionośnych i kości. Odgrywa również ważną rolę w utrzymaniu integralności zębów, układu odpornościowego i układu pokarmowego. Istnieją dwa rodzaje witaminy K. Witamina K1 jest produkowana przez bakterie w jelitach i znajduje się w warzywach liściastych i żywności fermentowanej, takiej jak mleko sojowe. Witamina K2 jest produkowana przez rośliny i znajduje się w nasionach, orzechach i zielonych warzywach. Witamina K2 jest ważna, ponieważ jest naturalnym aktywatorem białka gamma-glutaminianu. Gamma-glutaminian jest ważnym neuroprzekaźnikiem, który reguluje przepływ krwi i pomaga utrzymać integralność kości. Istnieje wiele potencjalnie korzystnych efektów zdrowotnych witaminy K2.

witamina k2 w opakowaniu

Co witamina K2 robi w organizmie?

Witamina K2 występuje naturalnie tylko w żywności. Nie wytwarzamy jej w naszym organizmie. Dlatego musimy ją otrzymywać poprzez naszą dietę lub stosować suplementy, które można dostać tu. Witamina K2 pomaga regulować przepływ krwi. Kiedy serce pompuje krew w całym organizmie, potrzebuje ona dopływu tlenu i składników odżywczych. Te składniki odżywcze, takie jak wapń i inne minerały, są transportowane do serca za pomocą naczyń krwionośnych. Witamina K2 pomaga utrzymać otwarte tętnice i przepływ składników odżywczych. Wit K2 odgrywa ważną rolę w utrzymaniu integralności kości. Jeśli spożywasz zbyt mało witaminy K2, wapń nie może być prawidłowo wchłonięty przez organizm i jest przechowywany w tkankach miękkich, w tym w tętnicach i kościach. Może to prowadzić do zwiększonego ryzyka zwapnienia tętnic i osteoporozy.