Kiedy używać maski antywirusowej? Czy jest skuteczna?

Nie każdy wie, kiedy używać maski antywirusowej. To właśnie ona stanowi barierę przez chorobotwórczymi patogenami. Zabezpiecza przede wszystkim nos oraz jamę ustną. Nie można oczekiwać, że jest to stuprocentowa ochrona przed zakażeniem. Pewne jest jednak to, że omawiane akcesorium zmniejsza stopień rozprzestrzeniania się drobnoustrojów.

Przebywanie w rejonie epidemicznym

Kiedy używać antywirusowej maseczki? – Sprawdź!
Jest to polecane w przypadku przebywania w rejonie epidemicznym. Prawdą jest, że ryzyko zachorowania znajduje się na wysokim poziomie. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że często nie można jednoznacznie powiedzieć, czy doszło do kontaktu z osobą chorą. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w produkty ochronne.

Maseczkę należy nosić w miejscach użyteczności publicznej – nawet na ulicy nie można czuć się w pełni bezpiecznym, a więc nie warto z niej rezygnować.

Okres wzmożonych infekcji

Maseczka przeciwwirusowa sprawdza się nie tylko w czasach epidemii. Dobrze jest stosować ją w okresie wzmożonych infekcji. Oczywiście nie ma konieczności noszenia jej non stop. Taka ochrona jest jednak wskazana w przypadku przebywania w skupisku ludzi np. parku, ośrodku zdrowia, sklepie, na poczcie, banku, komunikacji publicznej.

Sama maseczka nie jest w stanie uchronić przed zarażeniem. Podstawą jest tutaj zachowanie wysokiej higieny osobistej, czyli np. częste mycie rąk. Wskazane jest także ograniczenie dotykania twarzy.