Kiedy warto stosować espumisan 100?

espumisan dla niemowląt

Należy mieć świadomość, że espumisan 100 jest to lek przeznaczony do leczenia zaburzeń żołądkowo-jelitowych, które są związane z gromadzeniem się zbyt dużej ilości gazów w przewodzie pokarmowym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany produkt może być bez żadnego problemu stosowany także w przypadku kolek jelitowych u niemowląt.

Jaki skład ma espumisan dla niemowląt?

Warto wiedzieć, że w zaledwie 1 ml płynu znajduje się 100 mg symetykonu, czyli substancji czynnej. Ponadto w składzie omawianego produktu można znaleźć takir substancje pomocnicze, jak: glicerolu monostearynian, makrogolu stearynian, kwas sorbinowy, acesulfam potasowy czy sodu chlorek.

espumisan dla niemowląt

Działanie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najbardziej istotnym zadaniem leku jest złagodzenie wzdęć przez ograniczenie powierzchownego napięcia pęcherzyków gazu, które występują w śluzie układu trawiennego, a także masach pokarmowych. Sprawdź w ofercie https://www.apteka-familia.pl/espumisan-100-mg-ml-krop-doustne30ml.html.

Espumisan dawkowanie

Należy mieć świadomość, że dawkowanie espumisanu jest uzależnione od wieku danej osoby. W przypadku niemowląt rekomendowane jest podawanie od 5 do 10 kropel do butelki z mlekiem. Można również zdecydować się na podanie leku na mniejszej łyżeczce przed rozpoczęciem karmienia piersią.

Z kolei dzieciom od 1 do 6 roku życia zalecane jest podawanie 10 kropli od 3 do nawet 5 razy na dobę. Dzieci od 6 do 14 roku życia powinny przyjmować od 10 do 20 kropel od 3 do nawet 5 razy na dobę. Warto również wiedzieć, że wszystkie osoby, które ukończyły 14 lat mogą z powodzeniem stosować 20 kropel od 3 do 5 razy na dobę.