Koronawirus porady

Koronawirus to wirus RNA osłonięty błoną lipidową, czyli tłuszczową. Świat drży ze strachu przed nim już od kilkunastu miesięcy. Warto dodać, iż opisywany wirus rozprzestrzenił się na prawie cały świat w wyjątkowo krótkim czasie. Wirus jest przenoszony drogą kropelkową – osoba chora rozpyla go podczas kichania i w trakcie kaszlu na odległość 1 metra. Kolejne osoby zarażają się poprzez kontakt z zakażoną wydzieliną.

Jak chronić się przed koronawirusem?

Należy często myć ręce. Aby nie doprowadzać do rozprzestrzeniania się koronawirusa trzeba używać wody z mydłem oraz specjalnego środka do dezynfekcji, którego skład opiera się na alkoholu. Co więcej, należy trzymać dystans przebywając w miejscach publicznych i nie przyciskać się do innych. Bezwzględnie należy też pamiętać o noszeniu maseczki w sytuacjach gdy nie można zachować odpowiedniej odległości. Pod żadnym pozorem nie należy też wychodzić z domu jeśli pojawiają się objawy gorączki, kaszel lub katar.

Zaczerpnięte z bloga: https://dragonmask.pl/blog/koronawirus-porady.

Co zrobić w sytuacji, kiedy mamy kaszel i katar a musimy wyjść z domu?

W takich sytuacjach należy mieć ze sobą chusteczki oraz maseczkę. Dobrym pomysłem jest mieć ze sobą także środek dezynfekujący oraz dowód osobisty w razie kontroli ze strony funkcjonariusza. W momencie napadu kaszlu lub kichania należy zakryć nos i usta chusteczką lub wewnętrzną stroną łokcia, jeżeli nie zdążymy wyjąć chusteczki. W takim wypadku miejsce którym zatkaliśmy otwory należy natychmiastowo zdezynfekować odpowiednim środkiem, który trzeba mieć pod ręką.