Kto powinien unikać odżywek na masę?

masa mięśniowa

Jednymi z najpopularniejszych suplementów diety są odżywki na mase. Przyjmowanie ich uchodzi za bezpieczne, nie mniej jednak są pewne przeciwwskazania. Kto powinien unikać odżywek na masę?

Jeśli masz mniej, niż 18 lat

Odżywki tego typu swiatsupli.pl/pl/106-odzywki-na-mase-gainery przeznaczone są dla osób dorosłych. Wynika to z tego, że mogą one mieć szkodliwy wpływ dla rozwijającego się organizmu. Co za tym idzie, nie powinniśmy być zdziwieni w momencie, kiedy sprzedawca w sklepie z suplementami zapyta nas o to, ile mamy lat. Z drugiej jednak strony, sprzedawanie odżywek na masę osobom poniżej 18 roku życia nie jest zakazane prawnie, a więc będziemy mogli je kupić. Musimy tylko pamiętać, że przyjmujemy je na własną odpowiedzialność, bo producent umieszcza odpowiednie ostrzeżenie na opakowaniu.

Odpowiednie dawkowanie

Ważne jest też to, żeby spożywać daną odżywkę w ilościach, które zaleca producent. Jeśli będziemy przyjmować ich w zbyt dużych ilościach, może się okazać, że dotkną nas nieprzyjemne skutki uboczne. W pierwszej kolejności możemy mieć problemy ze skurczami mięśni i bólami brzucha. Takie objawy powinny być dla nas sygnałem alarmowym, który powinien przekonać nas do tego, żeby zastanowić się nad ilością spożywanych odżywek. Jeśli przez długi czas będziemy przyjmować za dużo odżywki na masę, może się okazać, że zaczniemy tyć. Wynika to z tego, że produkty te są bardzo kaloryczne. Dlatego przyjmując je powinniśmy liczyć kalorie i pilnować tego, żeby nasz dieta była zdrowa. W ten sposób uda nam się uniknąć przybierania na wadze.