Leczenie kaszlu: Jak mogą pomóc zioła lecznicze?

zioła na kaszel

Kaszel jest ważnym mechanizmem obronnym, który pomaga pozbyć się z dróg oddechowych patogenów, kurzu, alergenów itp. Może on towarzyszyć różnym chorobom, ale niezależnie od przyczyny, rośliny lecznicze mogą być stosowane w leczeniu kaszlu. Ze względu na swoje właściwości pomagają delikatnie udrożnić drogi oddechowe i wydalić śluz, zmniejszyć stan zapalny i przyspieszyć powrót do zdrowia, łagodząc również inne objawy choroby.

Leczenie suchego kaszlu u dorosłych i dzieci należy rozpocząć od stworzenia środowiska sprzyjającego zmiękczeniu gardła i kaszlu. Tak więc pierwszym warunkiem jest picie dużej ilości płynów. Najlepiej, jeśli są ciepłe (niegorące!) Napoje: herbata lipowa lub malinowa, mleko, kakao. Nie tylko złagodzą podrażnienie gardła, ale także pomogą rozluźnić śluz.

Leczenie różnych przyczyn kaszlu w domu przy pomocy ziół

Suchy, mokry i alergiczny to zasadniczo różne rodzaje kaszlu: z różnymi przyczynami, przebiegiem i specjalnymi schematami leczenia.

Kluczowym punktem w leczeniu suchego kaszlu jest stosowanie ziół na kaszel, które działają w celu zwiększenia ilości flegmy i skrócenia czasu trwania napadów kaszlu. Podczas leczenia mokrego kaszlu ważne jest, aby unikać pozbywania się flegmy i starać się zmniejszyć aktywność odruchu kaszlowego. A głównym zadaniem podczas leczenia alergicznego kaszlu jest znalezienie i wyeliminowanie alergenu.

Zioła lecznicze na kaszel

W tym przypadku bezpieczne i skuteczne jest leczenie kaszlu wywarami i naparami z ziół. Przy bezproduktywnym kaszlu widoczne są również zioła na kaszel takie jak

  • len;
  • kwiat lipy;
  • korzeń prawoślazu. 

Jeśli suchy kaszel jest bardzo niepokojący w nocy, warto przed pójściem spać, wypić herbatę z rumianku lub serdecznika. Jeśli suchy kaszel łączy się z silnym bólem, pomoże wywar z pączków sosny lub tymianku.