Najskuteczniejsze zioła na obniżenie cukru – zdrowie prosto z natury

zioła na obniżenie cukru

Problemy ze zbyt wysokim cukrem we krwi to istna plaga naszych czasów. Trwały i przewlekły podwyższony poziom glukozy i znaczne jego wahania prowadzą nie tylko do cukrzycy, ale również nadwagi i otyłości, chorób trzustki, a także do nowotworów. Z pomocą idzie jednak natura, która pozwala w bezpieczny dla zdrowia sposób wpłynąć na obniżenie tego parametru. Zioła na obniżenie cukru w szczególny sposób oddziałują na organizm i pomagają skutecznie uregulować poziom glukozy.

Morwa biała, rutwica, pokrzywa – najlepsze zioła na cukrzycę

Po jakie zioła należy sięgać, pragnąć uchronić się przed cukrzycą i związanymi z nią powikłaniami? Najpopularniejsze i najskuteczniejsze w zmaganiach z wahaniami cukru są:

– morwa biała,

– rutwica lekarska,

– pokrzywa zwyczajna,

– mniszek lekarski.

Wyciąg z morwy białej pomaga utrzymać cukier w ryzach i uniknąć negatywnych skutków jego zbyt wysokiego poziomu. Również pokrzywa, którą bez trudu można znaleźć w polskich zaroślach i leśnych zaułkach, jest naturalnym środkiem na wahania glukozy. Zioło godne polecenia stanowi też rutwica, która zawiera substancje pomocne w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy. Mniszek lekarski pomaga obniżyć cukier dzięki zawartości inuliny.

Zioła w tabletkach, kapsułkach lub w formie naparu

Inne godne polecenia zioła na obniżenie cukru to szałwia, kozieradka, owocnia fasoli, owoc jałowca, a także kora cynamonu i liście poziomki. Istnieje wiele sposobów przyjmowania ziół, które z powodzeniem można dostosować od indywidualnych preferencji. W aptekach i sklepach zielarskich dostępne są rośliny w formie suszu ziołowego, tabletek czy kapsułek. Część osób zbiera i suszy zioła samodzielne. Wykorzystanie ich leczniczej siły pozwala w naturalny sposób zadbać o zdrowie i uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych.