Naturalny lek – Iberogast

IberogastJednym z wielu leków o działaniu łagodzącym dolegliwości żołądkowo-jelitowe jest lek Iberogast, którego składniki lecznicze są na bazie roślin.

Niepokojące objawy

Wiele nieprzyjemności związanych z problemami układu pokarmowego; żołądkiem, jak i jelitami ma swoje źródło w nieodpowiednich nawykach żywieniowych, źle dobranej diecie, czy w codziennych, stresowych sytuacjach. Iberogast ma za zadanie zwalczać dolegliwości, do których zalicza się: bóle brzucha, skurcze, uczucie nudności, pełności i ciężkości, zwłaszcza po jedzeniu.

Działanie Iberogastu

W skład Iberogastu wchodzi 9 naturalnych składników, które aktywnie współdziałają ze sobą w walce z kłopotliwymi dolegliwościami. Składniki te, to wyciągi z roślin leczniczych, do których należą np. melisa liściasta, rumianek, czy liście mięty pieprzowej i korzeń lukrecji. Dzięki naturalnemu pochodzeniu, składniki te w sposób kompleksowy, a zarazem łagodny, zwalczają dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Iberogast na inne choroby

Badania wykazały, że lek Iberogast pomaga również w leczeniu i łagodzeniu objawów takich chorób jak: Zespół Jelita Drażliwego, czy Dyspepsja (Niestrawność) Czynnościowa.
Zespół Jelita Drażliwego charakteryzuje się częstą zgagą, nudnościami i bólami brzucha, oraz nadbrzusza.
Dyspepsja Czynnościowa odpowiada za niekomfortowe uczucie pełności po jedzeniu, wczesne uczucie sytości, czy pieczenie w górnej części brzucha.