Odchudzanie z gymnema sylvestre

Nadmiar tkanki tłuszczowej, której trudno się pozbyć, potrafi być powodem do frustracji. Ograniczenie ilości spożywanych słodyczy czasem wydaje się rzeczą niemożliwą do osiągnięcia. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być gymnema sylvestre.

Niszczyciel cukru

Gymnema sylvestre jest mało popularną u nas indyjską rośliną, która znalazła zastosowanie w medycynie ludowej jako środek przeczyszczający, przeciwbakteryjny czy przeciwgrzybiczy. Jednak jej najciekawszą właściwością jest wpływ na odczuwanie słodkiego smaku – odpowiedzialna jest za to gurmaryna, która jest polipeptydem blokującym receptory, mające za zadanie odczuwanie słodkiego smaku na języku. Sprawia to, że ochota na słodycze znacznie się zmniejsza, co umożliwia zastąpienie ich zdrowszymi przekąskami i całkowite wykluczenie ich z diety. Oprócz walki z cukrem w żywności gymnema sylvestre pomaga także w normalizowaniu poziomu glukozy w organizmie, dzięki czemu jest wskazana jako dobry suplement diety dla osób zmagających się z cukrzycą.

Naturalny stymulant

Zmniejszenie łaknienia na wysokokaloryczne słodycze to duża pomoc w stracie wagi, a dodatkowo regularne zażywanie gymnema sylvestre od Evity stymuluje metabolizm organizmu, dzięki czemu szybciej oczyszcza się on ze złogów tłuszczu. Poprawia również ogólne funkcjonowanie narządów i obniża poziom cholesterolu we krwi, przez co zwiększa się ilość energii i poprawia samopoczucie, które jest bardzo ważnym elementem w procesie odchudzania. Jest to także bezpieczne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie naturalne suplementy bardziej niż farmaceutyki o skomplikowanym składzie. Ta niesamowita, azjatycka roślina dostępna jest najczęściej w postaci wygodnych do połykania kapsułek, które brane regularnie, naturalnie pomogą w rozprawieniu się z niechcianymi kilogramami.