Skuteczna ochrona przed smogiem

Osoby, które zastanawiają się, jak się chronić przed smogiem (sprawdź tutaj), często nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to bardzo trudne. Nie zawsze można bowiem uniknąć konieczności wyjścia na dwór, nawet jeśli powietrze jest bardzo złej jakości. Co zrobić, by zminimalizować szkodliwe działanie smogu na stan zdrowia?

Inwestycja w domowy oczyszczacz powietrza

Warto zadbać o to, by chociaż we własnych czterech ścianach móc oddychać pełną piersią. Dlatego kupno domowego oczyszczacza powietrza jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli mieszka się w większym mieście, gdzie powietrze na dworze pozostawia wiele do życzenia. Oczyszczacz powietrza to sprytne urządzenie, które można włączyć przed wyjściem do pracy, by po powrocie móc cieszyć się czystym powietrzem. Dbając o stan powietrza w mieszkaniu warto unikać otwierania okien w dni, kiedy nad miastem wisi smog.

Czy warto kupić maseczki antysmogowe?

W większych miastach świata nikogo nie dziwi widok ludzi chodzących w maseczkach antysmogowych. W Polsce są one jeszcze wciąż mało popularne, jednak zdecydowanie warto to zmienić. Dobrej jakości maseczka antysmogowa wyposażona jest w filtr węglowy, który jest w stanie zatrzymać nawet 100% zanieczyszczeń pochodzących z powietrza. Oznacza to, że osoba nosząca maseczkę jest zupełnie bezpieczna przed szkodliwym wpływem smogu. Wystarczy rozejrzeć się po sklepach internetowych, by przekonać się, że maseczki antysmogowe dostępne są w rozmiarach zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Producenci bardzo często dbają o to, by wyróżniały się one pozytywnym, kolorowym wyglądem. Warto zadbać o to, by mieć je na twarzy chociaż w te dni, kiedy smog jest szczególnie uciążliwy.