Wybór waporyzatora, a typ inhalacji

W zależności od tego, na jaki typ waporyzatora się postawi, można korzystać z innego typu inhalacji. Ważne jest określenie indywidualnych potrzeb w tym względzie, co pozwala wybrać znacznie lepiej dopasowane modele urządzeń do inhalacji bezdymnej.

Długość sesji

Gdy wybiera się waporyzatory, niezbędne jest określenie między innymi tego jak długie mają być sesje. Dotyczy to tego, jak długa może być inhalacja, gdy wykorzysta się w pełni całą komorę urządzenia. Sesyjne inhalowanie jest bardziej wydajne, gdyż nie występuje sytuacja, gdy zioła nadal się nagrzewają, a komora się schładza. W takiej sytuacji występuje oczywiście proces utraty materiału używanego do inhalacji. Większość waporyzatorów przenośnych to urządzenia sesyjne. Obejmuje to urządzenia, które są:

  • hybrydowe,
  • kondukcyjne.

Zatem decydując się na takie urządzenia trzeba brać pod uwagę, że cała komora suszu będzie musiała być wykorzystana w trakcie jednej sesji.

Urządzenia On Demand

Innym typem urządzeń w formie waporyzatorów są takie, które pozwalają dostarczyć parę w zaledwie kilka sekund od momentu włączenia urządzenia. Urządzenia takie szybko się rozgrzewają, ale równie szybko stygną. W ten sposób można wziąć jedynie kilka wdechów, a następnie odłożyć urządzenia i nie będzie się marnowało ziół. Na takie urządzenia powinny decydować się osoby, które realizują krótkie sesje inhalacyjne, a jednocześnie chcą korzystać z urządzenia, które będzie gwarantowało brak marnowania materiału i brak spadku wydajności.