Wyposażenie gabinetów lekarskich

Gabinet lekarski to często mała przestrzeń, w której należy zgrabnie umieścić niezbędne meble i wyposażenie. Badania lekarskie powinny odbywać się w sposób komfortowy dla lekarza, jak również zapewnić ten komfort i intymność pacjentom. 

Wyposażenie gabinetów lekarskich – niezbędne minimum

Wyposażenie gabinetów lekarskich dostępne w sieci różni się od siebie w zależności od rodzaju lekarskiej praktyki. O ile psychologowi potrzebna jest kozetka, biurko i krzesło, to w gabinecie internisty lub pediatry potrzeba więcej sprzętu. Gabinet najczęściej składa się z kozetki, na której lekarz może zbadać pacjenta. Jeżeli przestrzeń na to pozwala w wyposażeniu gabinetu lekarskiego znajduje się również zasłona, która zapewnia komfort i intymność dla pacjenta. 

Wyposażenie dla lekarza

Lekarski gabinet wyposażony jest najczęściej w biurko, dwa lub trzy krzesła oraz wieszak na ubranie. Uzupełnieniem mogą być szafki na próbki leków, dokumentację medyczną lub niezbędne przyrządy i akcesoria do wykonywania badań i dokonywania dezynfekcji. Często w gabinetach znajdują się również wagi lekarskie lub większe i bardziej złożone przyrządy diagnostyczne np. aparat do USG. W wyposażeniu gabinetów lekarskich najczęściej dominującym kolorem jest biel, na której najłatwiej zauważyć nieczystości.