Zdrowsze serce? Herbata konopna pomoże!

Większość Polaków po 60. roku życia zapada na choroby układu krwionośnego, takie jak miażdżyca, zawał, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, które w wielu przypadkach kończą się śmiercią. Warto więc podejmować działania profilaktyczne, które uchronią serce przed różnego rodzaju dolegliwościami. I nie mowa tutaj o silnym dawkowaniu medykamentów, ale o naturalnych metodach. Jedną z nich jest picie herbaty z konopi.

Cudowne działanie kannabinoidów

Kannabinoidy to związki chemiczne występujące w liściach konopi. Jednym z nich jest CBD. Badania wykazały, że może on przyczyniać się do zmniejszania prawdopodobieństwa wystąpienia zawału serca. Doświadczenia laboratoryjne na szczurach pokazały bowiem, że gdy w trakcie zawału poda się zwierzętom dawkę kannabinoidów, zmniejsza się migotanie komór. Ponadto substancje te obniżają ciśnienie krwi i poprawiają jej krążenie. Zablokowane naczynia krwionośne też są często przyczyną zawałów.

Herbata z konopi, a zapalenie mięśnia sercowego

Zapalenie mięśnia sercowego może spotkać osoby praktycznie w każdym wieku. Stan zapalny serca doprowadza do naruszenia jego struktury, a tym samym obumarcia komórek mięśniowych. Herbata konopna wspomaga chore serce i ma działanie przeciwzapalne.

Herbata konopna – odwiedź na konopnysklep.com.pl