Zalety wirówek laboratoryjnych

wirówki

Wirówka jest specyficznym urządzeniem, jakie jest stosowane w miejscach, gdzie wykonuje się rozdział małej ilości preparatu na składniki o różnej gęstości. Okazuje się, że produkt spotkamy zarówno w laboratorium medycznym, biochemicznym, jak i przemysłowym. Czym odznaczają się wirówki laboratoryjne? Jakie funkcje warto wziąć pod  uwagę w trakcie doboru? Co dają te urządzenia?

Wydajna praca

Wirówki laboratoryjne działają na tej zasadzie, że dokonują rozdzielenia zawiesin poprzez wprowadzenia w ruch obrotowy substancję, co wpływa na stałe przyspieszenie. Dzięki temu dochodzi do zwiększenie prędkości sedymentacji, czyli opadania cząstek. Na uwagę zasługuje fakt, że produkt jest łatwy i sprawny w obsłudze. Szeroka dostępność i bogaty wybór są dla każdego użytkownika na wagę złota. Nowoczesne wirówki jak te tutaj z pewnością wyróżniają się:

wirówki
  • wydajną pracą,
  • wszechstronnością,
  • wygodą użytkowania,
  • dobrą jakością.

Jak wybrać wirówkę do laboratorium?

Proces doboru wirówek wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Wiele zależy od tego, do jakich zastosowań potrzebujemy produkty i jakie mają pełnić funkcje. Co ciekawe, sporym uznaniem cieszą się wirówki z serii mini, które są stosowane przykładowo w naukach przyrodniczych. Znane marki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc coraz ciekawsze opcje. Wielofunkcyjne urządzenie może posiadać specjalną platformę wirnikową o wysokiej prędkości, co dostosujemy do danego miejsca. Zoptymalizowanie pracy w laboratorium jest związane z funkcją automatycznego rozpoznawania użytego wirnika, jak i podświetlanym wyświetlaczem LCD.